Вибір дози гіпербаричного бупівакаїну (Лонгокаїн® Хеві) для запобігання артеріальній гіпотензії при спінальній анестезії у вагітних із підвищеною масою тіла
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ;
Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини;
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ;
Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини
Резюме. У роботі розглядається питання анестезіологічного забезпечення кесарева розтину з використанням регіонарної анестезії. Наведені дані дослідження з розробки методики підбору доз препарату Лонгокаїн® Хеві для спінальної анестезії при операції кесарева розтину для профілактики інтраопераційних порушень гемодинаміки в пацієнток із підвищеною масою тіла.
Ключові слова: кесарів розтин, анестезія, бупівакаїн.
Кесарів розтин (КР) є частиною людської культури з давніх часів. Відповідно до грецької міфології Аполлон вийняв Асклепія з живота його матері (Асклепій означає «розкритий»). Багато посилань на кесарів розтин є в історії Древньої Індії, Єгипту, Греції, Римської держави, Китаю, І до сьогодні операція кесарева розтину як в Україні, так і за кордоном є однією з найпоширеніших акушерських операцій. Частота КР у родопомічних установах України, за даними МОЗ України, має тенденцію до збільшення і становить у середньому 17—22 % від загальної кількості пологів. За визначенням ВООЗ, «ідеальна* частота КР —15 % [1].
Кесарів розтин може бути проведений під загальною анестезією, регіонарною чи місцевою інфільтраційною анестезією. Вибір методу анестезії визначається багатьма факторами — досвідом і кваліфікацією операційної бригади, ступенем терміновості операції, станом матері та плода і — не в останню чергу — можливостями лікувального закладу [ 1 ]. Кожен метод анестезії має свої переваги і недоліки, для кожного існують досить суворі показання та проти показання.