Корекція нейротрофічних порушень у хворих з наслідками травми спинного мозку та периферичних нервів
Запорізький державний медичний університет кафедра медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології
Мета дослідження: покращити результати лікування хворих з нейротрофічними дефектами покривних тканин після травми спинного мозку та периферичних нервів.
Матеріали та методи дослідження: на клінічній базі кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології Запорізького державного медичного університету з 2010 по 2013 рр. проліковано 62 хворих з нейротрофічними розладами. 12 пацієнтів від загальної кількості проліковано за методикою, яка розроблена в клініці.
Результати та обговорення. При нейротрофічних виразках у 5 випадках виконали аутодермопластику розщепленим шкіряним клаптем, у 1 випадку при рановому дефекті на передпліччі – пластику ротаційним шкірно – жировим клаптем на осьовому кровопостачанні. У 44 хворих з травмою спинного мозку діагностовано нейротрофічні дефекти III – IV ступеню. Вибір виду оперативного втручання залежить від розмірів дефекту. У 12 випадках нейротрофічного виразкового дефекту на п’яті був призначений курс лікування, розроблений у клініці.
Висновки:
1. Вибір методу корегуючого втручання й закриття дефекту залежав від розмірів, глибини рани та функціональних особливостей ділянки пошкодження.
2. Новий спосіб лікування нейротрофічних виразок нижніх кінцівок з використанням матеріалу Лацерта (Lacerta®) розширює перспективи лікування пацієнтів з дефектами покривних тканин.
3. Диференційний підхід до вибору метода закриття ранових поверхонь, пов’язаних з пошкодженням центральної та периферичної нервової системи дозволяє досягнути позитивних результатів у 98,1 % випадків./p>
Ключові слова: нейротрофічний дефект, аутодермопластика, матеріал Лацерта (Lacerta®).