Ефективність та переносимість ін’єкційної форми Левофлоксацину в індивідуалізованих схемах хіміотерапії при лікуванні хворих на мультирезистентний туберкульоз

Пульмонолог, Фтизіатр

ДУ «Національний Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України», Київ


Резюме. Проаналізовано результати лікування 60 хворих на мультирезистентний туберкульоз легень. Виявлено, що застосування у складі комплексних режимів хіміотерапії протягом інтенсивної фази ін’єкційної форми левофлоксацину щоденно у загальнотерапевтичних дозах (30 хворих) порівняно з пероральним його застосуванням (30 хворих), призвело до скорочення термінів бактеріовиділення (основна загроза для оточуючих) на 27 діб.

Ключові слова: мультирезистентний туберкульоз легень, лікування, левофлоксацин.

Ефективність лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз (МР ТБ) у останні роки досить висока (вилікування встановлене більше ніж у 70,0 % випадків), а у хворих на туберкульоз із розширеною резистентністю мікобактерій туберкульозу (РР ТБ) залишається низькою, що залишає епідеміологічну загрозу для оточуючих та знижує загальну ефективність лікування хворих на МР ТБ.

Одним з перспективних напрямків удосконалення лікування хворих на МР ТБ є визначення оптимальних шляхів введення протитуберкульозних препаратів для підвищення їх бактерицидних та бактеріостатичних концентрацій в тканинах.

16 Лютого, 2016