ІЗОТА – твоя вода, якщо турбує печія

Акушер-гінеколог, Гастроентеролог, Педіатр, Сімейний лікар, Терапевт
ІЗОТА – твоя вода, якщо турбує печія

Згідно з опитуваннями, проведеними у США, близько 40% дорослих відчувають печію принаймні раз на місяць, 10% – щодня, а під час вагітності, особливо в ІІІ триместр, на неї страждає майже 90% вагітних (Cheskin L.J. et al., 2001). У дослідженні виявлено, що у світі близько 20% осіб відчувають печію мінімум раз на тиждень (Dent J. et аl., 2005). Цей симптом викликає значний дискомфорт і помітно знижує якість життя людей (Liker H. et al., 2005).

Печія –симптом, що проявляється печінням у центральній частині грудей або верхній частині живота та є досить поширеним серед населення. Спровокувати цей симптом можуть переїдання, деякі продукти (помідори, цитрусові, часник, цибуля, шоколад) чи вживання алкоголю, перенесений стрес, розлади в роботі шлунково-кишкового тракту (ШКТ), куріння, надмірний тиск на шлунок унаслідок ожиріння, вагітності чи метеоризму тощо.

Зниження кислотності є основою для полегшення стану при печії (Garg V. et al., 2022). Доцільно нагадати, що мінеральні гідрокарбонатні води здавна використовувалися для симптоматичного лікування різних проявів шлунково-кишкових розладів, зокрема печії. Так, у нещодавно проведеному дослідженні зафіксовано, що мінеральна вода, збагачена гідрокарбонатами, якісно та кількісно зменшила вираженість симптомів печії у дорослих пацієнтів без рефлюкс-езофагіту середнього та тяжкого ступеня. При цьому зменшення кількості скарг супроводжувалося помітним покращенням якості життя і зменшенням прийому лікарських засобів для екстреної допомоги (Labenz J. et al., 2023).

ІЗОТА – слабогазований безалкогольний напій від компанії «Юрія-фарм», який спеціально адаптований для зменшення проявів печії та нормалізації травлення, а також рекомендований для щоденного споживання.

У напої ІЗОТА міститься:

  • стабільна кількість гідрокарбонату натрію (до 2500 мг/л), який допомагає збалансувати рівень кислотності у шлунку, тим самим зменшуючи вираженість дискомфорту, пов’язаного з печією (Garg V. et al., 2022);
  • натрію хлорид, що сприяє зменшенню секреції шлункового соку та зниженню кислотності (Bakuradze A.N., 1986);
  • магнію хлорид гексагідрат, який покращує перистальтику кишечнику (Aniebo Umoh E. et al., 2023);
  • калію хлорид, що чинить сприятливий вплив на роботу нирок та допомагає вивести надлишки солей (van Buren L. et al., 2016);
  • кальцію хлорид дигідрат, який бере активну участь у синтезі ферментів та травленні (Hu M. et al., 2010).

Беручи за основу дані референсних значень* щодо споживання дієтичних продуктів Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority – EFSA), які входять до складу ІЗОТА, виробником для різних вікових груп рекомендовані наступні максимальні безпечні добові дози споживання цього напою:

  • діти 7-11 місяців – 1/4 пляшки;
  • діти 1-3 роки – 1 пляшка;
  • діти 3-11 років – 2 пляшки;
  • підлітки 12-17 років – 3 пляшки;
  • дорослі від 18 років – до 5 пляшок.

Варто зазначити, що напій ІЗОТА дозволено вживати вагітним та пацієнтам із цукровим діабетом, а також за рекомендацією лікаря – жінкам, що годують грудьми, та пацієнтам з алергією.

Завдяки спеціально розробленому адаптованому складу з урахуванням властивостей основних складників напій ІЗОТА може бути рекомендований до щоденного споживання в якості доповнення до раціону при підвищеній кислотності шлунка, диспепсії чи розладах травлення.

ІЗОТА – твоя вода, якщо турбує печія

Література:

*Дані EFSA щодо споживання дієтичних продуктів, які входять до складу напою ІЗОТА, представлені за посиланнями:

  • efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2019.5778;
  • efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2016.4592;
  • efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2015.4101;
  • efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2015.4186;
  • efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2019.5779.
11 Квітня, 2024

Дізнайтесь більше

Кардіолог

Модуляція енергетичної гнучкості як новий шлях лікування ішемічної хвороби серця

Артеріальна гіпертензія, атеросклероз, ішемічна хвороба серця (ІХС) – ​захворювання цивілізації, які за рівнем поширеності можна прирівняти до епідемії. Останніми роками підходи до лікування пацієнтів з ІХС зазнають змін, що пов’язано з еволюцією розуміння патогенезу цієї патології. Сьогодні у фокусі уваги дослідників – ​не лише атеросклеротичні зміни у коронарних судинах, але й ступінь ендотеліальної дисфункції, нестача енергетичних субстратів у мітохондріях кардіоміоцитів та стан мікроциркуляторного русла, які зумовлюють ішемічні зміни, що відбуваються на клітинному рівні. Саме...